12 prac Herkulesa – gra fabularna (zaproszenie)

Wprowadzenie
W czasie gry przeniesiemy się o czasy, kiedy Ziemią władali bogowie i horosi. Jednym z odważniejszych z nich był Herkules. W wieku osiemnastu lat miał wzrost czterech łokci i jednej stopy. Dokonał wtedy swojego pierwszego (nie licząc uduszenia węży) heroicznego czynu. Zabił lwa w górach Kitajronu. Lew był ogromny, siał spustoszenie na ogromnym terenie, ale głównie na terytorium króla Tespiosa. Herkules postanowił go zabić. W tym celu zamieszkał u Tespiosa. Za dnia polował na lwa, a noce spędzał u króla. Tespios miał 50 córek i ani jednego syna. Umyślił więc sobie, że przynajmniej będzie miał wnuki. W tym celu rozkazał swoim córkom aby co noc po kolei odwiedzały Herkulesa. W ten sposób Herkules stał się ojcem 50 synów. 50 dnia zabił lwa i wrócił w swoje rodzinne strony.


W obłędzie Herkules zamordował kilkoro ze swoich dzieci. Wg jednej tradycji narzędziem mordu był łuk, wg innej miał dzieci powrzucać do ognia. Mordując swoje dzieci zamordował także dwoje dzieci Ifiklesa. Ocknąwszy się z szału, zauważył co zrobił i chciał popełnić samobójstwo, ale Tezeusz odwodzi go od tego zamiaru. Herkules jednak porzuca Megarę. Swego rodzaju pokutą miała być służba u Eurysteusa. Na jego polecenie miał wykonać 12 prac. Eurysteus starał się wymyślić dla herosa tak trudne zadania, aby ten podczas ich wykonywania zginął.


Dla kogo jest gra?
Gra przeznaczona jest tych z Was, którzy zarejestrowali się do niej 26 kwietnia 2007 na punkcie rejestracyjnym prowadzonym w szkole przez harcerzy. Dozwolone są zmiany w składzie grup. Na grę mogą przyjść osoby, które się nie zarejestrowały. Warunkiem jest dołączenie do jednej ze zgłoszonych grup.


Zadanie dla Was
Gra będzie rozegrana 5 maja 2007 w godz. 10:00 – 15:00. Spotykamy się o 10:00 przed Szkołą Podstawową nr 2 w Michalinie. Należy przynieść ze sobą wykonane zadanie, które otrzymacie po wpisaniu na dole strony hasła, które dostaliście SMS’ em. Jeżeli nie dostaliście hasła wyślijcie SMS’a pod numer 695.890.366 podając nazwę grupy, którą zarejestrowaliścsie oraz swoje imię i nazwisko.


Organizatorzy