Droga Krzyżowa w Józefowie (2004)

9 kwietnia 2004 roku harcerze ze Szczepu Józefów wzięli udział w celebracji Drogi Krzyżowej ulicami Józefowa. Nieśli krzyż, udekorowali stację i przygotowali rozważania. Oto tekst rozważań.

Droga Krzyżowa. Stacja IX – Jezus po raz trzeci upada pod krzyżem.

To już prawie koniec drogi. Jednak ogromne zmęczenie spowodowało, że Jezus po raz trzeci leży przytłoczony do ziemi ciężarem krzyża.
Ten ostatni upadek był najgorszy, bo kiedy leżałeś pod krzyżem byłeś już prawie na miejscu Czaszki i widziałeś jaką straszliwą karę przygotowywano dla Ciebie.
Mimo to znalazłeś siły, żeby podnieść się i wypełnić wolę Ojca.
Zadziwiłeś tym tłum, który przyglądał Ci się, ciekawy, czy jeszcze potrafisz się dźwignąć spod tego ciężaru.


Więcej zdjęć

Kiedy ogarnia nas zwątpienie i zniechęcenie, kiedy zewsząd dochodzą do nas nieżyczliwe słowa krytyki i niesprawiedliwe osądy, jeśli nikt nie kieruje do nas słowa zachęty, jeśli nikt nie dostrzega i nie docenia dobra, które czynimy – wtedy tak łatwo o zniechęcenie a nawet o rozgoryczenie i upadek.
Ale Ty pokazałeś nam, że nie należy rezygnować z walki o dobro nawet wtedy, kiedy się nie udaje: i po pierwszym upadku, i po drugim, i po siedemdziesiątym siódmym
Za każdym razem jesteś z nami i podajesz nam rękę i pomagasz wstać.

Krzyż harcerski, który nosimy na mundurach przypomina nam o krzyżu, który niosłeś na swoich ramionach. Często jest dla nas ciężarem. Zobowiązuje do dążenia do ideałów: do niełatwej pracy nas sobą, do służenia ludziom, Bogu i Polsce. Nakazuje, żeby w swoim postępowaniu kierować się Prawem Harcerskim i mobilizuje do życia godnego, uczciwego, pięknego i pożytecznego dla bliźnich.

Panie Jezu! W chwilach zwątpienia nakłoń swego ucha na nasze wołanie i niech dojdzie do Ciebie nasza harcerska modlitwa. Modlitwa o Twoje towarzystwo na naszej drodze.
Ty, który dźwigasz i zbawiasz ludzi – racz nas zachować od zła wszelkiego.

Droga Krzyżowa w Józefowie (2004)

Krzyż harcerski, który nosimy na mundurach przypomina nam o krzyżu, który niosłeś na swoich ramionach. Często jest dla nas ciężarem. Zobowiązuje do dążenia do ideałów: do niełatwej pracy nas sobą, do służenia ludziom, Bogu i Polsce. Czytaj dalej…Pasuje, czy nie pasuje (?) Oto jest pytanie…Bardziej w lewo, nie, nie, w prawo!Hmm co by tu zmienić? Wiem, powiesiłabym to tam…


Tylko mnie nie puszczaj…

Tak chyba będzie dobrze?Karolina, mam dla Ciebie niespodziankęA co to? Dla mnie?Nikt nie powiedział nam, że będziemy musiały tyle myśleć…Tak po harcersku, skromnie a robi wrażenie…Człowieku, ja tu mam ważniejsze sprawy, a Tobie sms’y w głowie!Jaki jestem piękny, ta pałatka tylko podkreśli kolor moich oczu…Warta honorowa przy stacjiWarta honorowa przy stacji„Pierwszy raz w historii naszej parafii, krzyż na swe barki przejmują harcerze…”Ciężkie te grzechy…Dźwigajcie chłopaki, dźwigajcie…

Czyż „nasi” chłopcy nie prezentują się pięknie…możemy być z nich dumni:-)Yyy, co ja miałem powiedzieć?


Ciekawe, o czym myśli Janek?

Panie Jezu! W chwilach zwątpienia nakłoń swego ucha na nasze wołanie…

Foto: MG, podpisy: Patrycja Zawłocka